O ostrově

Korfu, resp. Kerkyra je druhý největší ostrov v Jónském moři, součást Řecka. Na ostrově se nachází pohoří Pantokrator se stejnojmennou nejvyšší horou (906 m) a mezi významná místa patří např. mužský klášter v Paleokastrici.

O Korfu se tvrdí, že je nejzelenějším z řeckých ostrovů - pěstují se zde olivy, počet olivovníků na ostrově se odhaduje na 3,5–5,5 miliónu, a také kumquat, trpasličí pomeranč, který se prodává nejčastěji jako proslazené celé plody, jako marmeláda nebo tradiční sladký likér.

Na ostrově měla svůj zámek Achilleion rakouská císařovna a česká královna Alžběta Bavorská zvaná Sissi, manželka císaře Františka Josefa I.

Své dětství tu se svou rodinou prožil i anglický zoolog a spisovatel Gerald Durrell. O svém pobytu zde napsal několik knih plných laskavého humoru – nejznámější z nich jsou O mé rodině a jiné zvířeně a Ptáci, zvířata a moji příbuzní. Jeho starší bratr, anglický spisovatel Lawrence Durrell, píše o Korfu ve svém románu Prospero's Cell. Lawrencova vila „White House“ dosud stojí v městečku Kálami.

White House

Korfu

Příjemné jarní a podzimní termíny - sluníčko hřeje, opálí, ale nespálí. 

Skvělé ceny, příjemné prostředí, milí majitelé. Co víc si přát? :)

  1. 25 euro / den - studio nebo apartmán, 2-3 osob
  2. 50 euro / den - dvouložnicový apartmán, 2-6 osob

Krajina

Laguna
Laguna
Zeleň
Zeleň
Z moře
Z moře
Dáma s oslíkem
Dáma s oslíkem
Koupání
Koupání
Výhled
Výhled
Zákoutí
Zákoutí
Výhled na moře
Výhled na moře
Olivy
Olivy
Mořský drak
Mořský drak

Ubytování

Dům
Dům
Dům
Dům
Interiér
Interiér
Interiér
Interiér

Apartma pro 2-3 osoby

Místo pobytu na mapě: